Odwozy samochodowe

Odwozy samochodowe są integralną częścią organizacji procesu transportu intermodalnego. Skorelowanie ich z regularnymi połączeniami kolejowymi pozwala osiągnąć optymalne efekty zarówno w wymiarze jakościowym (czasowym) jak i kosztowym, co daje przewagę ofercie transportu intermodalnego nad innymi standardowymi rozwiązaniami, bazującymi tylko na jednym środku transportu na całej trasie przewozu ładunku z punktu A do B.

PCC Frankfurt (Oder)Terminal

Obiekt obsługuje strumienie ładunków kontenerowych w korytarzu Wschód – Zachód, łączy polskie regiony z portem w Hamburgu regularnymi serwisami intermodalnymi – 5 razy w tygodniu. Dzięki Terminalowi we Frankfurcie nad Odrą sprawnie przebiega dystrybucja ładunków w rejonie Berlina/Brandenburgii, a kontenery na bazie dziennej są dostarczane bezpośrednio do drzwi klientów zlokalizowanych w Berlinie, Brandenburgii, Dresden, Cottbus, Guben oraz Poznaniu, Szczecinie, Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim.

 

PCC Kutno Terminal

Nowoczesny obiekt terminalowy PCC w Kutnie, mieści się bezpośrednio przy linii kolejowej E-20, łączącej Berlin z Warszawą oraz w pobliżu głównej linii kolejowej Północ-Południe (nr 131), w korytarzu transportowym Bałtyk-Adriatyk, a także w pobliżu dróg krajowych i autostrad m.in.: Autostrady A1, DK92, węzła „Piątek” Autostrady A2, E75, DK1, DK60. W promieniu 100-150 km od terminala znajdują się takie duże miasta jak: Ciechanów, Toruń, Włocławek, Warszawa, Łódź, Kalisz i Koło do których codziennie organizowane są dostawy kontenerów pod drzwi klienta! Bezpośrednio przy terminalu zlokalizowana jest Kutnowska Strefa Ekonomiczna z bogatym zapleczem magazynowo produkcyjnym.

PCC Gliwice Terminal

Funkcjonalny hub przeładunkowy, obsługujący potoki ładunków z rejonu Górnego Śląska i okolic. Położony ok. 35 kilometrów od Katowic, w bliskiej odległości skrzyżowania dwóch transeuropejskich korytarzy transportowych: Berlin/Dresden-Wrocław-Lwów-Kijów oraz Gdańsk-Katowice-Żylina. W promieniu 100 – 150 km od terminala znajdują się takie duże miasta takie jak: Częstochowa, Opole, Bielsko- Biała, Kraków, Dąbrowa Górnicza. Terminal znajduje się na terenie Śląskiego Centrum Logistyki.

PCC Brzeg Dolny Terminal

Funkcjonalny terminal przeładunkowy obsługujący ładunki Dolnego Śląska. Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładów Chemicznych PCC Rokita, około 55 km od Wrocławia, blisko linii kolejowej nr 273. Bezpośrednio z terminalu w Brzegu Dolnym PCC Intermodal organizuje odwozy samochodowe do dużych miast takich jak: Żary, Krotoszyn, Wrocław, Jelenia Góra, Środa Śląska, Legnica itd. Terminal w Brzegu Dolnym stanowi silne i stabilne ogniwo w łańcuchu dostaw pomiędzy rejonem Dolnego Śląska, Niemcami i Czechami.

PCC Depot Przeładunkowy Kolbuszowa

PCC Depot Przeładunkowy Kolbuszowa obsługujący ładunki z południowo – wschodniej części Polski, zlokalizowany jest w regionie podkarpackim. W promieniu 100-150 km znajdują się takie duże miasta jak: Rzeszów, Nowy Sącz, Tarnów i Stalowa Wola.