25.czerwca 2015 r. w Kutnie świętowali fani i pasjonaci branży intermodalnej! Swoją obecność na terminalu zgłosiło ponad 400 gości z Polski i zagranicy. Zakończył się proces rozbudowy nowoczesnego terminalu przeładunkowego w centralnej Polsce – TERMINALU KUTNO.

Terminal PCC Kutno rozpoczął swoją działalność w 2011 roku. Latem 2014 roku terminal po rozbudowie podwoił swoją powierzchnię operacyjną, a wiosną bieżącego roku został dodatkowo wyposażony w dwie najnowocześniejsze suwnice bramowe.

Obecnie na terminalu obok suwnic pracuje 6 mobilnych maszyn przeładunkowych typu reachstaker. Dzięki rozbudowie i nowoczesnemu wyposażeniu obiekt będzie w stanie rocznie przeładować ponad 250 tysięcy TEU. Terminal dysponuje powierzchnią składową 4000 TEU i 76 przyłączami prądu dla obsługi kontenerów w temperaturze kontrolowanej.

To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Terminal jest skomunikowany dziennymi serwisami intermodalnymi z najważniejszymi portami w naszej części Europy: Gdańskiem, Gdynią, Hamburgiem i Rotterdamem.

Obecnie na terminalu pracuje 46 osób.

Projekt inwestycyjny został zrealizowany w Kutnie na obszarze 80 000 m2 i kosztował ponad 100 mln PLN, z czego 1/3 była dofinasowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.