Terminal Kutno

Nowoczesny terminal kontenerowy PCC Intermodal zlokalizowany w Kutnie (woj. Łódzkie, około 120 km od Warszawy), to pierwsze w pełni funkcjonalne centrum logistyczno-przeładunkowe, zdolne obsłużyć ładunki napływające i wysyłane z centralnej Polski na wschód, zachód i w relacjach północ-południe. Terminal w Kutnie umożliwi szybką i nastawioną na optymalizację kosztów obsługę ładunków napływających do Polski centralnej z zachodu (Niemcy, Holandia, Wielka Brytania), wschodu (Ukraina Białoruś, Rosja),  Chin oraz przez porty morskie, ładunków przewożonych w relacji północ-południe (korytarz Bałtyk-Adriatyk). Nowoczesny obiekt terminalowy, mieści się bezpośrednio przy linii kolejowej E-20, łączącej Berlin z Warszawą i dalej Moskwą oraz w pobliżu głównej linii kolejowej Północ-Południe (E-65/131)), w korytarzu transportowym Bałtyk-Adriatyk, a także w pobliżu dróg krajowych i autostrad m.in.: Autostrady A1, A2, DK92, DK1, DK60.

Odwozy samochodowe

Zakres świadczonych przez PCC Intermodal S.A. usług:

– transport kontenerów: regularne połączenia kolejowe między terminalami morskimi i lądowymi
– odwozy samochodowe kontenerów do miejsc przeznaczenia
– pozostałe usługi, w tym obsługa terminalowa: Przeładunki, wymiatanie, mycie, drobne naprawy, przyłącza prądu dla kontenerów chłodniczych,
– możliwość przewozu dużej ilości wolumenu
– obsługa dokumentacyjna w portach
– przewóz ciężkich kontenerów
– pozycjonowanie między terminalami morskimi i lądowymi
– usługi depotowe
– Magazyn Czasowego Składowania
– realizowanie procedur importu, eksportu i tranzytu
– doradztwo w zakresie optymalizacji łańcucha dostaw

Zasady udostępniania Terminalu PCC Intermodal S.A. w Kutnie przewoźnikom kolejowym oraz taryfy (terminalowa i obsługi pociągów) dostępne są pod adresem:

Parametry operacyjne

Dane terminala

  • Dyrektor – Wojciech Skrzypiński
  • 99-300 Kutno, ul. Intermodalna 5
  • +48 24 361 77 06

Kontakt Depot

  • Józef Żóraw
  • +48 58 58 58 250
  • depot@pcc.eu

Galeria zdjęć