W dniu 4 września o godzinie 13.00 na Forum Ekonomicznym we Władywostoku, Prezesi FAR-EASTERN SHIPPING COMPANY PLC oraz PCC Intermodal SA podpisali list intencyjny, będący oficjalnym otwarciem współpracy firm w ramach uruchomionego połączenia multimodalnego pomiędzy Europą, Japonią i Koreą.

Połączenie, po zakończonych w sierpniu z sukcesem, testach, zapewnia wszystkim producentom możliwość dotarcia w 19 dni z Europy do Japonii/Korei (i v.v.). Spółki w ramach serwisu gwarantują kompleksową obsługę łańcucha dostaw, od drzwi do drzwi, zapewniają pełne wsparcie logistyczne, dokumentacyjne i celne.

Ponad 10 000 km trasa została zaplanowana w oparciu o:

  • gęstą sieć codziennych, regularnych połączeń intermodalnych PCC Intermodal w Europie zachodniej
  • serwis RŻD transsyberyjskim pasem kolejowym
  • flotę i codzienne połączenia Fesco na linii pomiędzy Własywostokiem, a ponad 40 portami Japonii oraz Koreą Południową.

Partnerzy do współpracy oprócz zasobów, wnieśli wieloletnią praktykę i zdobyte przez lata know-how. Zostały powołane specjalne sekcje do obsługi projektu, przeprowadzono testy operacyjne połączenia, a wszystko po to by zarówno klienci zainteresowani dużymi regularnymi ciągami, jak i mniejsi eksporterzy/importerzy mogli niezawodnie, z pewnością korzystać z alternatywnego rozwiązania intermodalnego, zarówno dla transportu jednego kontenera rocznie jak i całych grup wagonowych. Obecnie połączenie Europy z Japonią/Koreą przebiega regularnie 2 razy w tygodniu. Docelowo spółki zamierzają oferować serwisy na bazie codziennej.

Obecnie rynek przewozów kontenerowych pomiędzy Europą, a Japonią/Koreą to ok. 5 mln TEU rocznie. Kontenery umożliwiają transport niemalże wszystkich rodzajów produktów bezpiecznie, bez uszczerbku na jakości, pewnie i bez ograniczeń. Niezmiennie głównym modelem transportu na trasie pomiędzy Japonią a Europą pozostaje transport morski, ale dla tych produktów, które potrzebują pilnej dostawy, dwa razy krótszy transit time dziś już może być ciekawą, dostępną od ręki alternatywą.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu: east.intermodal@pcc.eu