Loading...
Strona główna TEST2022-05-13T17:51:37+02:00
0 tys.
jednostek TEU przewiezionych rocznie
0 tys.
zaoszczędzone ilości ton CO2 droga vs. kolej
0 tys.
metrów kwadratowych powierzchni terminali
0 tys.
kilometrów przebytych w ciągu 1 miesiąca
Alert

ALERT

UWAGA – alarmujący stan depotów!

  • Alarmujący stan depotów w Europie, w tym również terminali zarządzanych przez PCC Intermodal
  • Utrudnienia na lini nr: 3, 131, 353

Szanowni Państwo,
Znaczny wzrost zapotrzebowania na przewozy intermodalne przy jednoczesnym ograniczeniu przepustowości na liniach kolejowych (zamknięcia, awarie oraz prowadzone przez zarządców infrastruktury prace inwestycyjno – modernizacyjne) doprowadziły do zapełnienia lądowych terminali przeładunkowych w Europie, w tym również terminali zarządzanych przez PCC Intermodal SA.

Aktualne stany placów składowych utrudniają lub wręcz uniemożliwiają efektywną pracę terminali doprowadzając do wydłużenia czasów obsługi zarówno pociągów jak i samochodów. To z kolei przekłada się na kolejne opóźnienia w dostawach, wzrost kosztów operacyjnych oraz niezadowolenie wszystkich uczestników łańcucha dostaw.

By zapobiegać eskalacji zjawiska, niezbędne jest natychmiastowe wprowadzenie planu naprawczego i ograniczenie stanów depotowych pustych kontenerów na terminalach.

Tym samym, by zapewnić obsługę ciągów ładunkowych przez terminale PCC Intermodal, z dniem 1 lipca 2022 r. zmuszeni jesteśmy do czasowego wstrzymania przyjmowania pustych kontenerów, które nie uczestniczyły w przewozach intermodalnych (kolejowo-drogowych) po sieci PCC Intermodal SA.

Ponadto pracownicy sekcji depotowej powrócą do każdego z Państwa indywidualnie z nowymi limitami depotowymi, które również obowiązywać będą na terminalach PCC Intermodal od dnia 01.07.2022  do odwołania.

Przepraszamy za wszystkie utrudnienia i liczymy na Państwa zrozumienie. Podejmowane przez nas działania zmierzają do zachowania zdolności operacyjnych naszych terminali oraz uniknięcia paraliżu podstawowej funkcji tych obiektów.

Zarząd PCC Intermodal SA

Uwaga!_Pełne_depoty_pustych_kontenerów

lider transportu intermodalnego

5 własnych terminali przeładunkowych

  • codzienne połączenia intermodalne
  • przewóz kontenerów od drzwi do drzwi
  • obsługa celna, portowa i dokumentacyjna
  • nowoczesny tabor i infrastruktura terminalowa

Frankfurt (Oder)

roczne możliwości przeładunkowe
terminalu:
100 000 TEU

Kutno

roczne możliwości
przeładunkowe
terminalu:
250 000 TEU

Brzeg Dolny

roczne możliwości przeładunkowe
terminalu:
110 000 TEU

Gliwice

roczne możliwości przeładunkowe
terminalu:
150 000 TEU

Kolbuszowa (DEPOT)

roczne możliwości przeładunkowe
depotu:
60 000 TEU

Transport – mamy na to szerokie spojrzenie.

Nasz proces logistyczny jest pewny, bo opieramy go na własnych terminalach przeładunkowych. Sieć regularnych połączeń kontenerowych pozwala na realizację zleceń od zaraz.

usługi intermodalne

Regularne połączenia kolejowe

Usługi
terminalowe

Odwozy
samochodowe

GRUPA KAPITAŁOWA

PCC Intermodal SA należy do grupy kapitałowej PCC SE z siedzibą w Duisburgu. Marka PCC jest obecna w 17 krajach świata. Grupa zatrudnia ponad 3300 osób. Grupa operuje w 3 obszarach: chemii, energii i logistyki.