W I kwartale 2020 r. nowe serwisy PCC Intermodal na transportowej mapie Europy. ANTWERPIA i GENK będzie skomunikowana z najważniejszymi regionami w Polsce.

Codzienne połączenia intermodalne pomiędzy Polską a Beneluxem dadzą klientom gwarancję elastyczności i niepowtarzalną alternatywę dla obecnie obsługiwanych drogą ciągów ładunkowych. Transit time dla nowych połączeń pomiędzy Belgią a Polską, w zależności od regionu dostarczenia, będzie wynosił 2-4 dni! Pierwsze bookingi na pociąg z/do Belgii są już przyjmowane w Dziale Obsługi Klienta.

Już dziś polski operator intermodalny – PCC Intermodal – 8 razy w tygodniu dowozi koleją ładunki
z Polski do Holandii. Serwisy na tej linii wyróżniają się wysoką konkurencyjnością względem dalekodystansowej drogi i godną uznania punktualnością (ponad 98% !).

Intermodalne serwisy pomiędzy Polską a Antwerpią w tej chwili obsługiwane są przez Rotterdam oraz Duisburg i dostępne są 3 razy w tygodniu. Uruchomienie codziennych, w tym również bezpośrednich połączeń (zarówno z portu w Antwerpii (MainHub) jak i z regionu Genk (Belgia kontynentalna – Haven Genk) da możliwość ładunkom skonteneryzowanym dotrzeć do celu jeszcze szybciej!

PCC Intermodal na rynku jest od 2005 roku. Obsługuje 4 terminale: w Kutnie(Centralna Polska); w Brzegu Dolnym (Dolny Śląsk), w Gliwicach (Górny Śląsk) i we Frankfurcie nad Odrą (rejon Berlina i Branderburgii), oraz posiada depo kontenerowe w Kolbuszowej (Podkarpacie).